Jagodiću se trese stolica: GOŠK odnio puni plijen sa Tušnja

Sloboda je danas na Tušnju ugostila ekipu GOŠK-a, a rezultat na kraju utakmice glasio je 0:1 u korist gostiju.

GOŠK je od samog starta utakmice bio bolja ekipa na terenu. Prvi dio igre je prošao u sporadičnim prilikama na obje strane, ali bez većeg učinka, da bi u 23. minutu domaći navijači doživjeli veliki šok.

Naime, ekipa GOŠK-a je u pomenutom minutu stigla do vodstva a strijelac vodećeg pogotka bio je Mile Pehar.

Nakon toga Gabeljani su zaigrali mnogo bolje, ali promjene rezultata do kraja poluvremena nije bilo te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0 u korist gostiju.

U drugom dijelu igre gosti su svoje prilike tražili preko kontranapada, te su terensku inicijativu prepustili Slobodi, koja nije uspjela ozbiljnije ugroziti gol Gabeljana, te je utakmica završena sa pobjedom GOŠK-a od 1:0.

Vrijedi istaći da je za Slobodu ovo četvrti poraz u novoj sezoni BHT Premijer lige, te da će nakon osmog kola ostanak Vlade Jagodića na klupi ekipe sa Tušnja biti veoma upitan.

FK SLOBODA – NK GOŠK 0:1 (Pehar 23’)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: . Sudija: Ilija Živković (Orašje). Žuti kartoni: .

FK SLOBODA: Muminović, Đorđilović, Salihović, Todorović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Ćumum, Husić, Kalezić i Ignjatović.

NK GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak, Radeljić, Pehar, Đajić, Zolj, Deak, Vego, Kobiljar i Sušić.