Izviđač slavio u Živinicama, Borac zaledio Maglaj na -15

Odigrane su sve utakmice 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, a Izviđač iz Ljubuškog je kao gost slavio u derbiju protiv Konjuha i to u Živinicama rezultatom 23:19.

Konjuh je fenomalno otvorio meč i poveo sa nestvarnih 7:1, te se činilo da će utakmica ići samo u jednom smjeru. Izabranici Silvija Ivandije su domaćinu uzvratili fantastičnom serijom od 10:1, te su do kraja znali sačuvati napravljeni posao i slaviti drugu pobjedu u sezoni.

Aktuelni prvak Borac slavio je protiv Maglaja sa 34:19. Trebao je i ovo biti derbi kola, a tako se činilo i na poluvremenu, kada je Borac vodio sa 12:11. No, u drugom dijelu u dvorani Borik postojao je samo jedan tim – Borac. Aktuelni prvak predvođen iskusnim golmanom Bojanom Ljubišićem iz minute u minutu gradio je prednost i stigao do prve pobjede u sezoni i to u prvom nastupu, jer je u prvom kolu bio sloboda.
Ljubišić je sakupio 16 odbrana, a Vladan Đurđević je postigao osam golova. Kod gostiju Sedžad Abdurahmanović postigao je četiri gola.

Do prvog trijumfa stigli su i rukometaši sarajevske Bosne i to predvođeni kapitenom Tarikom Alibegovićem. Studenti su slavili protiv komšija iz Istočnog Sarajeva rezultatom 32:23, a Alibegović je postigao 11 golova.