Iznenađujući poraz Reala u Turskoj, Crvena zvezda opravdala ulogu favorita

Završene su tri večerašnje utakmice 24. kola košarkaške Eugolige. Iznenađujući poraz upisao je Real Madrid kod Galatasaraya, dok je Crvena zvezda opravdala ulogu favorita protiv Bamberga, a Fenerbahče je savladao Žalgiris na gostovanju.

Fenerbahče je ostvario pobjedu na gostovanju kod Žalgirisa (67:76). Rezultat je bio u egalu sve do finiša treće četvrtine kada je Fener stekao prednost od sedam poena. Međutim u četvrtoj dionici Žalgiris se vratio i izjednačio. U nastavku gosti su odigrali odlično i slavili sa 67:76.

U redovima Fenera Ekpe Udoh je ubacio 16 poena, uz sedam skokova i pet asistencije, a po 14 poena su dodali Melih Mahmutoglu i Bogdan Bogdanović. U poraženom timu najefikasniji je bio Paulius Jankaunas sa 15 poena.

Real Madrid doživio je iznenađujući poraz na gostovanju kod Galatasaraya (87:84). Utakmica je bila neizvjesna u prve dvije četvrtine, da bi u trećoj domaći stekli značajnu prednost od 13 poena. Španski klub je uspio to nadoknaditi, ali u finišu utakmice domaći su ostvarili trijumf.

Galatu je do pobjede vodio Austin Daye sa 20 poena, četiri asistencije i tri skoka. Jon Diebler je također pružio dobru partiju, a ubacio je 17 poena. Anthony Randolph je bio najraspoloženiji u redovima Reala sa ubačenih 16 poena.

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita i pobijedila Bamberg (74:60). Beogradski tim je imao prednost od prve minute pa do kraja utakmice. U jednom trenutku u trećoj četvrtini imali su čak 25 poena prednosti.

Charles Jenkins je bio najefikasniji kod Crvene zvezde sa 18 poena, a tome je dodao četiri asistencije i dva skoka. Dvocifreni su bili još samo Marko Simonović sa 13 i Marko Gurudić sa 12 poena. Kod Bamberga Fabien Causeur je ubacio 21 poen.