Iznenađenje u Beogradu: Budućnost “utišala” Pionir, Gordić pružio sjajnu partiju

Budućnost je napravila iznenađenje i savladala Crvenu zvezdu na gostovanju u prvoj utakmici finala ABA lige (76:80), a sjajnu partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nemanja Gordić.

Tokom cijele prve četvrtine Budućnost je imala prednost, da bi Zvezda u drugoj dionici napravila preokret, a na odmor Beograđani su otišli sa poenom prednosti (38:37).

Tek pred kraj trećeg perioda Budućnost je došla ponovo do prednosti, da bi u četvrtu četvrtinu ušli sa šet poena prednosti. Vodstvo nisu ispuštali do kraja utakmice i slavili sa sa 76:80.

Jedan od najzaslužnijih za pobjedu Podgoričana bio je Gordić, koji je bacio 18 poena, uz tri skoka i četiri asistencije. Efikasniji u redovima Budućnosti bio je samo Ivanović sa 20 poena. Kod Zvezde Omić je ubacio 14, Rochestie 13, a Janković 12.