Iz Rima se vidi Liga šampiona: Atalanta pokorila Olimpico i otvorila vrata elite

U 35. kolu italijanske Serije A Atalanta je kao gost savladala Lazio rezultatom 1:2 i napravila je još jedan veliki korak ka Ligi prvaka.

Laziali su sjajno otvorili meč u 3. minuti kada je Parolo pogodio za 1:0, ali je tim iz Bergama već u 22. minuti uspio poravnati preko Zapate. U nastavku su gosti strpljivo čekali svoju šansu, a dočekali su je u 58. minuti. Veliku grešku napravio je Wallace, a lopta je na kraju došla do Castagnea koji je pogodio nebranjeni dio mreže za 1:2.

Do kraja su Nebeskoplavi napadali, ali su gosti ovjerili pobjedu golom Djimsitija u 76. minuti za konačnih 1:3. Naš Senad Lulić je propustio ovaj meč zbog žutih kartona.

Sjajan meč odigrali su Parma i Sampdorija (3:3), uz nova dva gola Fabia Quagliarelle. U preostalom susretu Sassuolo i Frosinone su remizirali 2:2.