Ivanović s 12 golova donio Slogi vrlo vrijednu pobjedu

Rukometaši dobojske Sloge ostvarili su 4. pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH, nakon što su sinoć kao gosti savladali Goražde sa 28:27.

Bila je ovo prva gostujuća pobjeda tima iz Doboja, koji je u 57. minuti pri rezultatu 26:26 imao dva igrača manje, ali na kraju se izvukao i došao da zaslužene pobjede.

Slogu je do pobjede vodio Miljan Ivanović, koji je postigao čak 12 golova, a u Doboj je stigao prošle sedmice, kao pojačanje. Bojan Tulendić je dodao pet. Kod domaćina Damir Delić i Igor Krivokapić su postigli po pet golova.

U derbiju 8. kola Izviđač je nastavio sa sjajnom formom, te je ostvario osmu pobjedu savladavši ekipu Maglaja u gostima rezultatom 26:22. Fantastični kapiten David Mandić predvodio je skauta sa devet golova, a Božidar Leković dodao je pet. Kod Maglaja Sedžad Abdurahmanović je postigao sedam golova.

Borac je sa 28:27 savladao visočku Bosnu u meču koji nakon prvog poluvremena (17:11) nije nagovještavao neizvjesnot, ali su gosti uspjeli da konsoliduju svoje redove i uđu u neizvjesnu završnicu, ali nisu mogli do preokreta.

Borac je do trijumfa predvodio iskusni Dejan Unčanin sa osam golova, dok je kod Bosne jedan manje postigao Adnan Harmandić. Vogošća je na domaćem terenu pobijedila Slaviju sa 32:27.

Mečevi Derventa – Konjuh i Zrinjski – Kakanj igraju se u srijedu 22. novembra, dok je u ovom kolu slobodna bila sarajevska Bosna.