Irving i društvo prijete klupskom rekordu, Nurkić odličan u završnici meča protiv Memphisa

Boston Celticsi nastavili su impresivnu seriju pobjeda u NBA, pošto su u gostima savladali Dallas Maverickse nakon produžetka 110:102.

Kyrie Irving je odlično odigrao prvo poluvrijeme u kojem je ubacio 25 poena, ali su Mavericksi sjajnom igrom u trećoj četvrtini stekli prednost i bili na dobrom putu da nanesu tek treći poraz Celticsima u sezoni.

Ipak, Boston nije dozvolio da najslabiji tim Zapada prekine njihovu seriju iz snova, meč je otišao u produžetak u kojem je ponovo zablistao Irving, pa je meč završio s fenomenalnih 47 poena, uz još tri skoka i šest asistencija. Jaylen Brown je dodao 22, Jayson Tejtum 15 poena za pobjednika.

Današnji Celticsi, inače, prijete da obore klupski rekord u broju uzastopnih pobjeda, koji iznosi 19 uvezanih trijumfa. Trenutno, Boston ima 16 ponbjeda zaredom.

Jusuf Nurkić je u trijumfu Portlanda nad Memphisom 100:92 zabilježio 10 poena i 7 skokova, ali vrijedi istaći kako je postigao neke od ključnih koševa u završnici meča. Najefikasniji kod Trail Blazersa bili su, tradicionalno, CJ McCollum (24) i Damian Lillard (21).

Milwaukee je izgubio na svom parketu od Washingtona, 88:99, a za domaćine ni sinoć nije nastupio mirza Teletović, koji se i dalje oporavlja od povrede. Najbolji kod poraženih Giannis Antetokounmpo (23), kod Wizardsa Bradley Beal (23).