Inter se mučio sa VAR-om i SPAL-om, Torino i Atalanta slavili na gostovanjima

U Milanu, SPAL se hrabro suprotstavio favorizovanom Interu i dugo je odolijevao, ali su na kraju Neroazzurri slavili sa 2:0 i učvrstili se na četvrtom mjestu na tabeli Serije A.

Odbrana gostiju prvi put je probijena u 31. minutu, kada je Lautaro Martinez prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, a onda sa oko jedanaest-dvanaest metara poslao loptu u mrežu.

Domaći su ovaj gol proslavili, a onda je uslijedila intervencija iz VAR sobe, poslije čega je Lautarov pogodak poništen, jer je loptu prilikom prijema zakačio rukom. Inter je nastavio s pritiskom, ali vrijeme je prolazilo, a mreže su mirovale.

I konačno, u 68. minutu Inter je uspio povesti. Lautaro Martinez je sa ivice kaznenog prostora pronašao Politana koji šalje loptu u levi ugao gostujućeg gola, pri čemu je imao i malo sreće, jer je u dva navrata, i prilikom asistencije, i prilikom šuta, lopta zakačila fudbalere SPAL-a.

U jeku slavlja na Meazzi, ponovo sudija Calvarese izaziva bijes navijača Intera, jer je i ova situacija provjeravana VAR tehnologijom. Mnogima nije bilo jasno zbog čega. Ipak, poslije nekoliko minuta neizvjesnosti, arbitar je potvrdio da Inter vodi sa 1:0. Provjeravalo se da li je Politano bio u ofsajdu.

Deset minuta kasnije, sve je riješeno. Soares je sa nekih 18 metara šutirao ka golu, lopta je pogodila Gagliardinija koji je uspio da je iskontroliše, a onda i pošalje u mrežu za 2:0 u korist domaćih.

Za to vreme, Torino je kao gost savladao ekipu Frosinonea sa 2:1.

Prvo poluvreme pripalo je domaćima koji su golom Paganinija poveli sa 1:0 u 42. minutu. Drugi dio igre protekao je u znaku Andree Bellotija, koji sa dva pogotka, u 56. i 78. minutu donosi preokret i sva tri boda Torinu.

Isti rezultat i u Đenovi, gde je Atalanta kao gost savladala Sampdoriju. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Zapata je u 50. minutu meča doveo tim iz Bergama u vodstvo, sedamnaest minuta kasnije izjednačio je Qugliarella iz penala, a konačnih 1:2 postavio je Goosens u 77. minutu.

Ovim trijumfom Atalanta je nastavila trku za plasman na evropsku scenu.

Rezultati 27. kola Serije A: Inter – SPAL 2:0, Frosinone – Torino 1:2, Sampdoria – Atalanta 1:2, Bologna – Cagliari 2:0.