Inter na Meazzi pregazio Cagliari i došao do trećeg mjesta na tabeli Serije A

Ekipa Intera na sjajan način otvorila je 33. kolo italijanske Serije A pobjedom rezultatom 4:0 protiv Cagliarija.

Izabranici Luciana Spallettija danas su odigrali možda i ponajbolji susret u ovoj sezoni Serije A, pa ekipa sa Sardinije može biti ‘zadovoljna’ što je primila četiri pogotka na ovoj utakmici.

Sve je počelo već u trećoj minuti kada je Joao Cancelo pogodio za vodstvo domaćih. U nastavku prvog dijela Neroazzurri su nastavili dominirati, ali se rezultat nije mijenjao.

Mauro Icardi je pogodio u 49. minuti i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati na Meazzi. Do kraja meča pogađali su još i Marcelo Brozović i Ivan Perišić za konačnih 4:0 čime je Inter učvrstio svoja nadanja da se sljedeće sezone domogne Lige prvaka.