Imamo novog člana ABA lige: Primorska pomela MZT u finalnoj seriji

U trećoj utakmici finalne serije play-offa Druge ABA lige Primorska je ostvarila novu pobjedu i tako ukupnim rezultatom 3:0 izborila plasman u viši rang.

Ekipa MZT-a je solidno započela utakmicu i na kraju prve četvrtine su imali i prednost rezultatom 21:19, ali nakon toga stvari su po ekipu iz Skoplja krenule silaznom putanjom.

Na poluvremenu je Primorska već imala prednost od pet poena, da bi potpuni otpor protivnika slomila u trećoj dionici, gdje su domaćem MZT-u dozvolili svega devet postignutih poena.

MZT je pokšao stići prednost Primorske u posljednjoj četvrtini, ali u tome nisu uspjeli, a gosti su na kraju slavili rezultatom 61:66, čime su se plasirali u viši rang, odnosno ABA ligu.

Najefikasniji u redovima novog člana ABA lige Primorske je bio Jagodić Kuridža sa 17 poena, dok je u redovima MZT-a najviše poena postigao Bojić, ukupno 20.