Igrala dva bh. fudbalera: Villareal preko Astane osigurao prolaz u nokaut fazu EL

Prvi meč petog kola Evropa lige odigran je u Kazahstanu, gdje je domaća Astana poražena od Villareala rezultatom 2:3.

Španci su osigurali plasman u nokaut fazu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja, gostujućom pobjedom u vrlo zanimljivom duelu prepunom preokreta protiv Astane za koju su nastupila dvojica fudbalera iz Bosne i Hercegovine, Marin Aničić i Srđan Grahovac.

Junior Kabananga je već u 22. minuti doveo domaći tim u vodstvo udarcem sa velike udaljenosti, ali je Raba poravnao rezultat petnaestak minuta kasnije nakon asistencije Carlosa Bacce.

Neriješenim rezultatom otišlo se na odmor, a u 65. minuti potpuni preokret gostima donosi Cedric Bakambu tek nakon što je ušao u igru. Bakambu je postigao i treći gol za goste, i to sedam minuta prije kraja susreta.

Nadu domaćim vratio je Patrick Twumasi minut do kraja, no do boda domaći nisu mogli. Marin Aničić je odigrao cijeli meč za domaći tim, dok je Srđan Grahovac ušao u igru u 68. minuti.