Igokei pripala drama u Laktašima: Fenomenalno izdanje Gordića kod Budućnosti

Košarkaši Igokee su slavili protiv Budućnosti rezultatom 98:94 u drugom kolu ABA lige i tako zabilježili prvu pobjedu u novoj sezoni.

Velika drama viđena je u Laktašima, a da će tako biti, moglo se pretpostaviti i nakon vrlo uzbudljive prve dionice koja je pripala jedinom bh. predstavniku u ABA ligi rezultatom 28:27.

U drugom dijelu Budućnost je bila nešto bolja i na poluvrijeme otišla sa plus pet. Ipak, u drugom poluvremenu Igosi su bili maksimalno skoncentrisani i poentirali su u bitnim dijelovima meča. Dorell Wright je u svom debiju bio fenomenalan i upisao je čak 22 poena, a Radivojević mu je pomogao sa svojih 18. Ljubičić je u domaćem timu postigao 15, a Rikić 13.

Fenomenalni bh. reprezentativac Nemanja Gordić je predvodio goste i postigao je čak 25 poena, pet asistencija i tri skoka za pola sata na parketu. Podršku je imao u Gibsonu (22), te Ivanoviću (14). Dvocifren, sa 10 poena, bio je i Barović.

U susretu koji je odigran nešto ranije, Cibona je na svom terenu slavila protiv slovenačke Olimpije rezultatom 96:85.