Igokea pružila jak otpor Cedeviti: Odlična partija Stipanovića

U susretu 14. kola ABA lige, Cedevita je kao gost u Laktašima pobijedila Igokeu rezultatom 61:69.

Igosi su dobro ušli u meč i veći dio prvog poluvremena su vodili, ali ipak gosti su serijom 3:14 uspjeli da preokrenu i da na poluvrijeme odu vodstvom rezultatom 30:33. I u nastavku smo gledali vrlo neizvjestan meč, naš prvak je igrao dobro u fazi odbrane što mu je pomoglo da bude u egalu gotovo do samog kraja.

Ipak, sa dvije vezane trojke četiri minute prije kraja, Markota je odveo Cedevitu na +9 nakon čega više nije bilo povratka za Igokeu.

Igrač utakmice bio je sjajni Andrija Stipanović sa 13 poena, osam skokova i šest asistencija. Krušlin je ubacio 15 poena, a Džanan Musa nije bio naročito raspoložen sa samo dva koša.

U redovima bh. prvaka Jevtović je bio najefikasniji sa 21 poenom, a Rikić je dodao 10.