Igokea poražena poslije produžetka, fenomenalna partija Washingtona

U posljednjoj utakmici 1. kola ABA lige, košarkaši Igokee poraženi su nakon produžetka na gostovanju u Ljubljani od Olimpije rezultatom 95:93.

Igosi su slabo počeli meč, te su nakon prve dionice zaostajali osam poena (21:13). Ipak, druga dionica je bila dosta bolja, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:35 u korist Olimpije.

Činilo se da je slovenska ekipa otišla na nedostižnih 62:53 u trećoj dionici, jer je minutu prije kraja bilo 73:69, ali bh. prvak se čudesno uspio vratiti i koševima Miloševića i Radivojevića izborili su produžetak (83:83).

Igokea je u jednom trenutku povela sa 83:87, ali krilima raspoloženog Morgana Olimpija je u finšu preokrenula i stigla do pobjede.

Domaće su predvodili Horvat i Morgan sa po 20 ponea. Kod Igokee fenomenalan je bio Washington sa čak 35 poena, dok je Milošević dodao 17.