Igokea ponovo osvojila Kup BiH: Kakanj bio ravnopravan takmac samo u prvom poluvremenu

Košarkaši Igokee opravdali su ulogu favorita u finalu i odbranili titulu osvajača Kupa BiH.

Sastav iz Laktaša pobijedio je ekipu Kaknja, koja je ujedno bila i domaćin završnog turnira takmičenja.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo rutinsku pobjedu aktuelnog prvaka BiH, domaći igrači su čak vodili dobrim dijelom prvih 20 minuta, da bi timovi na odmor otišli u egalu, 39:39.

No, već početkom drugog poluvremena Igokea je nanizala seriju od 11-0 za prednost od 50:39. Od tog trenutka, gosti nisu više ispuštali prednost, koju su uglavnom povećavali do završnih 94:76 za konačni trijumf i novi trofej.

Najefikasniji u ekipi Kaknja bio je Milivoje Božović, koji je ubacio 23 poena, dok je to kod Igokee bio Rikić sa 18 koševa.