Igokea nije uspjela preokrenuti, Gordić sjajan u trijumfu Budućnosti u Laktašima

Košarkaši Budućnosti slavili su pobjedu na gostovanju Igokei u Laktašima u vrlo uzbudljivom susretu rezultatom 85:78

Treće kolo ABA lige donijelo je sudar Igokee i Budućnosti, a on je na kraju pripao braniocu naslova za kojeg je i danas sjajno nastupio bosanskohercegovački reprezentativac Nemanja Gordić.

Igokea je dobro otvorila duel, nakon prve dionice imala i blagu prednost. Ipak, druga četvrtina donijela je znatno bolju igru Budućnosti koja, ne samo da okreće rezultat, već pravi i određenu prednost.

Na manje od deset minuta prije kraja gosti su imali plus 15, te je djelovalo da će upisati lagan trijumf, no Igosi prave seriju i dolaze do dva poena deficita (73:75). Ipak, posljednji trenuci susreta pripadaju Crnogorcima, a u finišu je posebno dominantan bio upravo Gordić, pa Budućnost bilježi drugi trijumf ove sezone.

Goste je do pobjede vodio Coty Clarke sa 19 poena, a samo dva manje postigao je Gordić koji je dodao i šest asistencija. Kod Igokee fantastičan je bio Tomislav Zubčić sa 32 poena, ali nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Interesantno, utakmicu je sa tribina pratio i novi član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Milorad Dodik, ali ni to nije pomoglo domaćinu da upiše trijumf.