Igokea dopustila preokret Ciboni, ali na kraju zasluženo slavila

Košarkaši Igokee rezultatom 63:57 slavili su u devetom kolu ABA lige protiv zagrebačke Cibone.

Igokea je tako prekinula niz od dva uzastopna poraza u ABA ligi, iako protiv Zagrepčana nije bilo nimalo lako. Prvaci Bosne i Hercegovine su dobro otvorili duel, ali je prednost bila nedovoljna da se osigura pobjeda.

Cibona se, nakon Igokeinih serija poena, po običaju vraćala u igru. Igokea je deset minuta prije kraja imala dvocifrenu prednost, da bi četiri minute prije kraja hrvatski tim preokrenuo u potpunosti rezultat. Ipak, tim iz Aleksandrovca je ponovo proigrao u finišu i zabilježio važnu pobjedu.

Po 12 poena u domaćem timu postigli su Radivojević i Jevtović, dok je kod gostiju Luka Žorić postigao 21 poen.