Hrvatska ostala bez polufinala, Nijemce pogurale sudije u velikoj drami

U Koelnu je večeras odigrana najbitnija utakmica dosadašnjeg toka Svjetskog prvenstva, a Hrvatska je u velikoj drami poražena od domaćina Njemačke rezultatom 22:21.

Prvo poluvrijeme je nešto bolje igrala Hrvatska, ali Nijemci preuzimaju kontrolu krajem prvog dijela, a tako nastavljaju i u drugom.

Ipak, Hrvatska se uspjela vratiti u igru, vodili su Kauboji na samo nekoliko minuta do kraja, ali nisu uspjeli slaviti pobjedu.

Treba istaći da su u samom finišu i sudije oštetile Hrvatsku nakon što su donijele nekoliko spornih odluka, a najviše bure je izazvao dosuđeni faul u napadu za Karačića.

Nakon toga je gol postigao Gensheimer i stavio tačku na ovu utakmicu. U pobjedničkim redovima se istakao Wiede sa šest pogodaka, dok su kod Hrvata po četiri puta pogađali Štrlek i Karačić.

Njemačka je tako izborila polufinale, a Hrvatima ostaje borba za niže plasmane.

U drugoj utakmici večeri, Danska je bez problema savladala Egipaz sa 26:20 i potvrdila plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.