Houston zacementirao prvo mjesto na Zapadu: Rocketsi u produžetku slomili otpor Pistonsa

Važan trijumf zabilježili su sinoć u NBA ligi Houston Rocketsi i to protiv odličnih Detroit Pistonsa tek poslije produžetka.

U 40 minuta bilo je 88:88, a u dodatnih pet minuta prevagu je s četiri poena u samom finišu odnio plejmejker Eric Gordon za konačnih 100:96, koji je mijenjao u petorci odsutnog Chrisa Paula.

On je bio i najefikasniji sa 22 poena, jedan više od Jamesa Hardena, dok je kod Detroita nezaustavljiv bio Blake Griffina sa triple-double učinkom od 21 poena i po 10 skokova i asistencija.

Ovom pobjedom Houston je gotovo zacementirao prvo mjesto na Zapadu sa skorom 57-14, pet više pobjeda od drugoplasiranih Warriorsa, dok je Detroit ostao na devetom mjestu Istoka sa gotovo samo teoretskim šansama za play-off, pošto imaju skor 32-40, pet pobjeda manje od osmog Milwaukeeja uz utakmicu više.

Pobjedu možda vrijednu i doigravanja zabilježili su New Orleans Pelicansi u pravom vatrometu koševa protiv Los Angeles Lakersa. Rezultat je bio 128:125, a odlučila je posljednja četvrtina koju su domaćini dobili 31:17. Ponovo najbolji kod pobjednika bio je sjajni Anthony Davis (trenutno drugi strojelac lige) sa 33 poena i devet skokova.

Na drugoj strani čak četvorica su postigla više od 20 poena. Kentavious Caldwell-Pope bio je najefikasniji sa 28, Julius Randle i Brook Lopez po 23, Rendl i 10 skokova, a Kyle Kuzma 22. Dvocifren je bio i Isaiah Thomas sa 15 poena, a Čitlučanin Ivica Zubac je za pet minuta pogodio jedini šut koji je uzeo za dva poena. Pelicansi su četvrti na Zapadu sa skorom 43-30, dok su Lakersi jedanaesti sa 31-40.

Rezultati NBA lige: New Orleans – LA Lakers 128:125, Houston – Detroit 100:96, Charlotte – Memphis 140:79, Orlando – Philadelphia 98:118, Dallas – Utah 112:119, Sacramento – Atlanta 105:90.

blake griffindetroit pistonseric gordonhouston rocketsjames hardenlos angeles lakersnew orleans pelicans