Hoffenheim se lagano obračunao sa slabašnim Hannoverom, slavio i Leipzig

U popodnevnom terminu su danas odigrane još četiri utakmice 22. kola njemačke Bundeslige.

Hoffenheim je u Sinsheimu dočekao slabašni Hannover, te ga bez ikakvih problema porazio, a sve je bilo jasno nakon 14 minuta.

U 4. minuti je domaće u vodstvo doveo Joelinton, da bi deset minuta kasnije za 2:0 pogodio Belfodil na asistenciju Demirbaya.

Konačnih 3:0 u 80. minuti postavlja upravo Demirbay.

Ermin Bičakčić je ovu utakmicu propustio zbog povrede lista.

RB Leipzig je na gostovanju kod Stuttgarta odigrao odličnu utakmicu i slavio s laganih 1:3, dok je Wolfsburg na domaćem terenu trijumfovao protiv Mainza s 3:0.

Schalke je dočekao Freiburg, utakmicu je tim iz Gelsenkirchena završio s igračem manje, a na kraju nije bilo pobjednika jer je završeno bez golova.

Na tabeli je tako ostalo jako napeto u borbi za Evropu, dok su Hannover i Stuttgart porazima ostali u opasnoj zoni.

Hoffenheim – Hannover 3:0 (Joelinton 4’, Belfodil 14’, Demirbay 80’)
Schalke – Freiburg 0:0
Stuttgart – RB Leipzig 1:3 (Zuber 16'(p) / Poulsen 6’, 74’, Sabitzer 68’)
Wolfsburg – Mainz 3:0 (Arnold 4’, Weghorst 69'(p), Knoche 76’)