Historija je ispisana: Nevjerovatan povratak Barcelone za prolazak dalje!

Barcelona je ispisala historiju i prošla dalje u osminu finala Lige prvaka. Katalonci su savladali PSG sa 6:1 u nevjerovatnoj završnici i tako nadoknadili zaostatak od 4:0 iz prvog susreta, što do sada niko u historiji ovog takmičenja nije uspio.

Katalonci su došli do prednosti veoma rano. Luis Suarez je pogodio za 1:0 u trećoj minuti. Barcelona je nastavila napadati, dok se PSG fokusirao samo na odbranu. Neymar je imao dobru šansu u 18. minuti, ali lopta je otišla pred gola.

U 40. minuti Layvin Kurzawa je zakačio jednu loptu, koja je završila u golu gostiju za 2:0. Tim rezultatom se završilo prvo poluvrijeme. Na početku drugog dijela, tačnije u 49. minuti, dosuđen je penal za domaće, koji je realizovao Lionel Messi.

Veliku šansu PSG je imao u 52. minuti kada je Edinson Cavani pogodio stativu. Ipak, Urugvajac je postigao pogodak u 62. minuti za 3:1 i tako ponovo Katalonce bacio na koljena. Dobru priliku imao jei Angel Di Marija u 85. minuti. Mogao je sve riješiti, ali loše je reagovao.

Neymar je postigao pogodak iz slobodnjaka u 88. minuti za 4:1, a onda je dosuđen novi penal za domaće, koji je realizovao brazilski napadač za 5:1 i veliku dramu. Onda je viđen nevjervatan provratak kada je Sergi Roberto pogodio za 6:1 i prolazak dalje u 95. minuti.