Hertha bez Ibiševića: Claudio Pizarro i u 40. godini donosi radost navijačima Werdera

U 22. kolu njemačke Bundeslige Hertha i Werder su remizirali rezultatom 1:1, a drama je viđena čak u sedmoj minuti nadoknade meča.

Bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević ovaj meč je otpratio s klupe, a njegovi saigrači su prokockali prednost koju su držali preko 70 minuta.

Prvi gol na utakmici postigao je Davie Selke u 25. minuti susreta. Iako se očekivao nastavak golijade, nismo ga dobili, a Berlinci su na kraju primili pogodak i ostali bez važnih bodova.

Eventualnom pobjedom Hertha bi napredovala za čak četiri pozicije na tabeli, te bi se nalazila na poziciji koja vodi u Evropa ligu, no do nje nisu uspjeli doći jer je u 97. minuti za goste pogodio iskusni Claudio Pizarro.