Hasanović pogotkom u posljednjoj sekundi donio pobjedu Bosnalijeku, Imamović briljirao u pobjedi FDS-a

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana tri susreta SC Business lige.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana tri susreta SC Business lige.

U prvom susretu FDS je sa 7:3 bila bolja od Pokopa, da bi u drugom susretu BBI Banka rezultatom 6:4 savladal Tržnice Sarajevo. Posljednji susret su igrali Bosnalijek i Javni Servis BiH, a pobjedu su sa 3:2 slavili domaćini.

FDS – POKOP 7:3 (Šabotić x2, Imamović x3, Aljukić, Rovčanin / Čavčić, Dizdarević, Korda)

FDS je u ovaj susret ušao kao favorit, te su na samom početku preko Šabotića stigli do vodstva, da bi u 10. minutu Imamović udvostručio vodstvo domaćina. Dvije minute poslije odličan kontranapad Pokopa u pogodak pretvara Čavčić i tako donosi nadu svojoj ekipi da može stići do pozitivnog rezultata.

Do kraja poluvremena vrijedi istaći veoma lijep gol Aljukića sa centra terena, te se sa 3:1 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu gosti preko Dizdarevića stižu do poravnanja, ali za preokret nisu imali snage, dok domaći tek nakon izjednačenja ubacuju u brzinu više, pa sa dva pogotka Imamovića, te po jednim Šabotića i Rovčanina stižu do vodstva od 7:2.

Susret je svojim pogotkom zatvorio Korda i tako postavio konačan rezultat od 7:3

FDS: Piragić, Rovčanin, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Aljukić, Šabotić.

Pokop: Bihorac, Šarić, Nikšić, Kosovac, Sinanović, Čavčić, Jurić, Raščić, Pleh, Korda, Rikalo, Gabeljić, Subašić, Hasović, Bešlija, Bjelak, Turković, Žiga, Dizdarević.

BBI BANKA – TRŽNICE SARAJEVO (Čavčić, Šahinović x2, Arapčić x2, Kadrić / Džanković, Klačar, Sarvan x2)

Veoma težak početak susreta, bez mnogo riskiranja kod obje ekipe, pa tako prvi gol stiže tek u 14. minutu kada Džanković trese mrežu BBI Banke. Domaći u 17. minutu uzvraćaju preko Čavčića, koji fantastičnim pogotkom matira Šahbazovića, pa se na odmor odlazi sa 1:1.

U drugom poluvremenu igra se rasplamsala, ali više koncentracije su imali domaći i na kraju sa dva gola Šahinovića i Arapčića, te jednim Kadrića stigli do pobjede od 6:4. Golove u drugom poluvremenu za gostujuću ekipu postigli su Klačar, te u dva navrata Sarvan

BBI Bank: Halilčević, Rokša, Mašić, Ramić, Islamović, Herenda, Čavčić, Selimović, Arapčić, Kurić.

Tržnice Sarajevo: Šahbazović, Hasanbegović, Otajagić, Džanković, Holjan, Junuzović, Smječanin, Huskić, Fetahović, Saračević, Trakić, Sarvan.

BOSNALIJEK – JAVNI SERVIS BIH 3:2 (Pinjić, Memišević, Hasanović / Tešanović, Kuljanin)

Obje ekipe su čvrsto ušle u duel, bez mnogo rizika, iako je na obje strane bilo po nekoliko prilika, rezultat u prvom poluvremenu se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo odličan fudbal, možda i najbolje poluvrijeme u ovoj sezoni Business lige.

Prvo su domaći preko Pinjića stigli do vodstva, da bi već u narednom napadu Tešanović poravnao rezultat na 1:1.

Pet minuta prije kraja Memišević pogađa za 2:1, ali u 38. minutu Kuljanin smanjuje na 2:2, te se već tada činilo da će ove ekipe podijeliti bodove, ali da se to ne desi potrudio se Hasanović i sa zvukom sirene svojoj ekipi donio slavlje i pobjedu od 3:2

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Hasanović, Pećanac, Memišević, Zubetljak, Pinjić, Kapidžija, Ražanica, Sućeska

Javni Servis BiH: Delić, Isen, Holjan, Pamuk, Karaman, Baždarević, Pazalja, Močević, Babić, Džanković, Crepulja, Nurković, Vila, Tači.