Harden ušao u NBA historiju, Russellov meč karijere u velikom preokretu Netsa

Houston je bez većih poteškoća slavio na gostovanju u Atlanti, 121:105. Meč je obilježio nenadmašni James Harden, koji je postavio još jedan rekord.

Bek Rocketsa je predvodio svoj tim do nove pobjede sa 31 poenom i 10 asistencija, ali ujedno postao i prvi košarkaš koji je u jednoj sezoni svakoj NBA ekipi utrpao najmanje po 30 poena.

Košarkaši Brooklyn Netsa u nevjerovatnom meču pobijedili su Sacramento Kingse u prijestonici Kalifornije 123:121, prekinuli seriju od tri poraza, i napravili značajan korak u borbi za plasman u play-off.

Domaća ekipa je minut i 16 sekundi prije kraja treće četvrtine imala ogromnih 28 poena prednosti (102:74), ali su Netsi predvođeni sjajnim D’Angelom Russellom posljednji period odigrali kao u transu i poenima Rondae Hollis-Jeffersona 0,8 sekundi prije kraja ostvarili veliki trijumf.

Russell je meč završio sa rekordom karijere – 44 poena, od čega je 27 postigao u odlučujućoj četvrtini, a imao je i 12 asistencija i 4 ukradene lopte. Drugi pick Lakersa sa drafta 2015. na 4:43 minuta prije kraja, kod rezultata 109:102, preuzeo je stvari u svoje ruke i vezao čak 16 poena, da bi Jared Dudley trojkom poslije mnogo vremena donio prednost Netsima 121:119.

Russell u posljednjoj minuti nije realizovao dva uzastopna napada svog tima, Fox je u međuvremenu izjednačio sa penala, a Kingsi su potom upropastili posljednji napad i gostima ostavili 5,5 sekundi. Poslije time-outa Hollis-Jefferson je na manje od sekund prije kraja donio značajnu pobjedu svom timu u borbi za mjesto u play-offu.