Halep konačno došla do prve Grand Slam titule: Sjajna Rumunka osvojila Roland Garros!

Simona Halep konačno je došla do prve Grand Slam titule. U svom četvrtom Grand Slam finalu pobijedila je Sloane Stephens i tako došla do naslova na Roland Garrosu. Rumunska teniserka u finalu je bila bolja rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 6:1).

Halep je loše počela meč, a Stephens je napravia brejk u četvrtom gemu. Amerikanka je čuvala servis i na kraju dobila set sa 6:3. Amerikanka je otvorila dobro drugi set, napravila je brejk. Ipak, uslijedio je nakon toga sjajan tenis Rumunke koja je na kraju dobila set sa 6:4.

S odličnom igrom Rumunka je nastavila i u trećem setu. Vezala je dva brejka, a zatim odservirala za 5:0. Aamerikanka je nakon toga osvojila jedan gem na svoj servis, a zatim je Halep odservirala za 6:1, čime je dobila meč sa 2:1 i to joj je donijelo prvu Grand Slam titulu.

Ovo je za rumunsku teniserku bilo treće finale Roland Garrosa, a igrala ih je još 2014. i 2017. godine, a ove godine igrala je i finale Australian Opena.

Stephens je inače djevojka poznatog američkog fudbalera Jozzyja Altidorea, kojeg bh. fudbalska javnost pamti po prijateljskoj utakmici između BiH i SAD-a, kada je briljirao i postigao tri gola u pobjedi svoje reprezentacije od 4:3.