Hajrović: Nisam ljut na Prosinečkog, svakim golom bliže sam povratku u reprezentaciju

Na otvaranju drugog dijela sezone zagrebački Dinamo je slavio ponovo na bosanski pogon. S visokih 7:2 deklasiran je Rudeš, posljednjeplasirana ekipa 1. Hrvatske nogometne lige.

Golijadu lidera je s dva gola u dvije minute otvorio povremeni reprezentativac BiH Izet Hajrović, koji ponovo i sve snažnije kuca na vrata našeg državnog tima, dva puta tresao je mrežu gostiju, a konačan rezultat prvog dijela meča (4:1) postavio je naš reprezentativni veznjak Amer Gojak.

– U subotu se sve poklopilo. Naša dobra forma i pristup, slabiji ulazak Rudeša u utakmicu i činjenica da nam je sve polazilo za nogom. Iako danas zabiti sedam golova bilo kome nije nimalo lako – rekao je Hajrović u razgovoru za „Dnevni avaz“.

Pitanje koje najviše interesuje sve ljubitelje fudbala u BiH je da li je Hajrović ljut zbog toga što mu selektor Robert Prosinečki još nije poslao poziv.

Nisam ljut, niti povrijeđen. Selektor ima svoje zamisli i ideje i ja to poštujem. Naravno da to ne znači kako sam izgubio nadu da igram za reprezentaciju.  Moje brojke su tu i siguran sam da sam na radaru selektora, koji će odlučiti u skladu sa svojim planovima. Mislim da sam svakim golom bliže povratku u reprezentaciju kaže krilni fudbaler, koji pamti posljednju utakmicu u dresu Zmajeva.

– Kako se ne bih sjećao. Posljednje dvije utakmice sam igrao protiv Belgije (2:4 – 10. juli 2017. – op. a.) i Estonije (2:1 – 10. oktobar 2017.). Dao sam dva gola Estoniji, dok sam u 19 minuta, koliko sam igrao protiv Belgije, upisao asistenciju. Nije loše?

Kompletan razgovor sa fudbalerom Dinama možete pročitati, ovdje.