Hadžić u 90. minuti šokirao Široki: Radnik odnio bod sa Pecare

U 5. kolu Lige za prvaka Široki Brijeg i Radnik su u odličnom meču na Pecari remizirali 1:1.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 4. minuti kada je pokušaj Glišića odlično zaustavio Bilobrk, a već u 11. minuti na drugoj strani istakao se i Lučić nakon sjajnog udarca Bagarića.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji period igre, a u 30. minuti odlično je šutirao Đurić, ali Bilobrk se nije dao prevariti. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu desilo se u 44. minuti kada je Begonja dobro pokušao, ali i Lučić je bio nesavladiv.

Široki je u 50. minuti pogodio prečku kada je Josip Ćorić snažno šutirao, a u jeku napada domaćih Glišić je u 62. minuti umalo iskoristio greško odbrane tima sa Pecare, ali je zamalo bio neprecizan.

Agilni Glišić prijetio je i u 72. minuti nakon kornera, ali ponovo nije naštimao nišanske sprave.

Konačno, nakon serije propuštenih prilika pred oba gola, Lučić je kapitulirao deset minuta prije kraja. Dražen Bagarić je odlično zahvatio jednu odbijenu loptu sa vrha kaznenog prostora, za erupciju oduševljenja na Pecari.

I kada se činilo da će bodovi ostati na Pecari, u 90. minuti Hadžić je šokirao domaće navijače za 1:1 i podjelu bodova.

Široki Brijeg-Radnik 1:1 (Bagarić 80’ / Hadžić 90’)

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Peko, Baraban, Ćorluka, J. Ćorić, Begonja, Bralić, Bagarić, Marković.

Radnik: Lučić, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Zec, Peco, Glišić, Đurić, Okić.