Grupe G i H: Remi Reala i Tottenhama, golijada na Red Bull Areni, preokret Bešiktaša

Igrane su utakmice trećeg kola grupne faze Lige prvaka. U grupi H oba susreta su završena rezultatom 1:1, APOEL - Borussia Dortmund i Real Madrid - Tottenham, dok su u grupi G slavili RB Leipzig protiv Porta (3:2) i Bešiktaš na gostovanju kod Monaca (1:2).

Grupe G i H:  Remi Reala i Tottenhama, golijada na Red Bull Areni, preokret Bešiktaša

Grupa G

Monaco – Bešiktaš 1:2

Bešiktaš je preokretom došao do pobjede protiv Monaca (1:2). Kneževi su poveli u 30. minuti golom Falcaa, ali veoma brzo je došlo do poravnanja. Tosun je pogodio za 1:1 u 34. minuti. Isti igrač donio je pobjedu turskom timu golom u 54. minuti.

RB Leipzig – Porto 3:2

Golijada je viđena na Red Bull Areni u Lajpcigu. RB Leipzig savladao je Porto rezultatom 3:2. Orban je doveo domaće u prednost u osmoj minuti. Deset minuta poslije Aboubakar je izjednačio na 1:1.

Forsberg je vratio prednost njemačkom klubu u 38. minuti, a samo tri minute poslije Augustin je povisio na 3:1. Porto je u igru vratio Marciano u 44. minuti golom za 3:2. Bilo je nekoliko šansi u drugom dijelu utakmica, ali ne i pogodaka. Ostalo je 3:2.

Grupa H

Real Madrid – Tottenham 1:1

Real Madrid i Tottenham su remizirali na Santiago Bernabeu (1:1). Na početku utakmice Kraljevski klub je bio opasniji. Prvo je Ronaldo pogodio stativu u petoj minuti, nakon čega je Benzema loptu poslao pored gola.

Ronaldo je pokušao i u 17. minuti, da bi nakon toga na drugoj strani prijetio Kane. Tottenham je došao do prednosti u 28. minuti kada je Raphael Varane postigao auto gol. Dosuđen je penal za domaće u 42. minuti, a sa bijele tačke za 1:1 pogodio je Ronaldo.

U drugom poluvremenu dobru šansu za španski klub imao je Benzema, nakon čega je Tottenham bio mnogo bolji. Prijetili su Kane i Eriksen, međutim do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

APOEL – Borussia Dortmund 1:1

APOEL je iznenađujuće remizirao sa Borussijom Dortmund (1:1). Kiparski klub imao je dvije dobre prilike u prvom dijelu, ali nije bilo pogodaka. U 62. minuti došli su do prednosti, kada je pogodio Mickael Pote.

Milioneri su nakon toga krenuli po izjednačenje, a Sokratis je pogodio za 1:1 u 67. minuti. Kagawa je imao veliku šansu u 69. minuti, a zatim i Pulisic u 85., međutim do kraja je ostalo 1:1.