GOŠK sjajnim golom Mišića slavio protiv Borca u Gabeli

U pretposljednjem kolu Lige za opstanak ekipa GOŠK-a je u Gabeli slavila protiv Borca rezultatom 1:0.

Meč nije privukao mnogo drame prije početka jer su obje ekipe osigurale opstanak i mogle su rasterećene igrati ovaj duel. Ipak, nije da smo baš vidjeli nezainteresovanu igru na obje strane, što govori i broj prekida, kao i žutih kartona.

Ravnopravno su obje ekipe ušle u meč, a prvu priliku propustio je Majkić za goste, kada je šutirao pored gola iz odlične pozicije u 11. minuti. U sljedećem napadu uslijedila je kazna. Lopta je došla na desnu stranu do Mišića koji je imao mnogo vremena da se namjesti i pogodi na odličan način.

Uslijedila je još jedna prilika za domaće, nakon odličnog prodora Hyon Uk Soa, ali niko nije ispratio odličnu povratnu loptu.

Posljednju priliku u prvom dijelu propustio je Danilović iz slobodnog udarca, pošto je lopta otišla tik pored stative. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a onda ne toliko uzbuđenja u nastavku.

Najbolju akciju vidjeli smo sredinom drugog dijela. Odlično je po lijevoj strani prošao Ereiz, poslao povratni pas za Mulahusejnovića koji šutira ‘fudbalski’ iz prve, ali preko prečke gola gostiju. Isti igrač šest minuta prije kraja propušta veliku priliku. Izašao  je sam pred Savatovića, ali je golman Borca izašao kao pobjednik.

Posljednju veliku priliku propustio je Kunić, nakon greške Rodina, pa je tako GOŠK upisao pobjedu.

GOŠK – Borac 1:0 (Mišić 12’)

Stadion: Perica Pero Pavlović (Gabela). Gledalaca: 100. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Žuti kartoni: Hasanhodžić (GOŠK), Karić, Kunić, Radulović, Puzigaća (Borac).

NK GOŠK: Kozić, Rodin, Hasanhodžić (od 68. Odak), Ereiz, Mišić, Đajić (od 77. Isić), Raguž, Ramić (od 67. Čolić), Mulahusejnović, Hasanović, So.

FK Borac: Savatović, Puzigaća, Karić (od 63. Zarić), Kunić, Radulović, Mahović (od 17. Žeravica), Majkić, Burazor, Janičić, Ilić, Zekanović.