GOŠK preokrenuo u Doboju kod Kaknja i savladao Mladost

U duelu koji nije imao gotovo nikakav matematički značaj za relegaciju, Mladost je poražena na svom terenu od GOŠK-a rezultatom 1:2.

Interesantan duel je iza nas, posebno u prvom poluvremenu. Domaći su znatno bolje otvorili susret i imali nekoliko prilika do uvodnog gola.

On se dogodio u 12. minuti, a pogodio je, ove sezone sjajni, Filip Arežina.

Nakon tog gola domaći su stali na loptu i dosta dugo su djelovali kao čvrsta ekipa koja neće doživjeti pad. Ipak, on se dogodio u finišu prvog dijela.

Gosti iz Gabele su za svega četiri minute postigli dva gola i preokrenuli rezultat. Prvo u 39., Mulahusejnović, a onda i u 43. minuti gosti su preko Hasanhodžića došli do vodstva.

Rezultat sa poluvremena, zabilježen je i na kraju. Domaći su u drugom dijelu pokušali doći do poravnanja ili eventualnog preokreta, ali uspjeha nisu imali.

Mladost Doboj-Kakanj – GOŠK 1:2 (Arežina 12’, Mulahusejnović 39’ Hasanhodžić 43’)

Stadion: Gradski stadion Doboj-Kakanj. Gledalaca: 250. Sudija:  Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: /.

Mladost: Velić, Benović, Arežina, Čomor, Diallo, Sadiković, Šećerović (od 34. Zahirović), Regoje, Pandža, Dilaver, Mišić.

GOŠK: Kozić, Čolić, Rodin, Isić, Ereiz, Odak, Mišić, Barić (od 36. Hasanhodžić), Raguž, Mulahusejnović, So.