GOŠK pobjedom nad Čelikom osigurao ostanak u Premijer ligi BiH i naredne sezone

Danas je u Gabeli odigran susret 7. kola Lige za ostanak u Premijer ligi BiH na kojem je domaći GOŠK sa 1:0 savladao ekipu Ćelika.

Utakmicu je agilnije otvorio GOŠK, pa su u prvih nekoliko minuta Gabeljani imali par prilika, ali mreža Dujkovića se nije tresla.

Sredinom poluvremena Čelik se oslobodio pritiska, pa su gosti počeli prijetiti, te vrijedi istaći odličan pokušaj Jurine, međutim njegov udarac je zaustavila prečka.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja i na odmor se otišlo sa početnih 0:0.

GOŠK drugo poluvrijeme otvara na odličan način, odnosno pogotkom. Barić je sa desne strane uposlio Mišića koji matira Dujkovića za vodstvo GOŠK-a nad Čelikom.

U 66. minutu Barić je ponovo odlično ubacio, ali Mulahusejinović i Ramić kasne, da bi u 70. minutu Bevab sa 25-ak metara šutirao direktno u Kozića.

Već u narednom napadu Ramić je u prilici, međutim njegov udarac odlazi preko gola ekipe iz Zenice.

U 75. minutu solo akcija današnjeg igrača susreta, Baruća, ali njegov udarac zaustavlja Dujković.

U 77. minutu Barić je ponovo pokušao, ali Dujković je i ovaj put izašao kao pobjednik.

U 80. minutu Anđušić se našao u odličnoj prilici, ali je loše šutirao, da bi u 86. minutu udarac đelmića zaustavio Kozić.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, pa je GOŠK ovim trijumfom i matematički osigurao ostanak u BHT Premijer ligi BiH.

GOŠK – Čelik 1:0 (Mišić 48’)

Stadion: Perica Pero Pavlović; Gledalaca: 700

Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)

Kartoni- ŽK: Vego, Hasanović / Jurina, Celik ; CK: -/-

GOŠK: Kozić, Rodin, Isić, Mišić, Barić, Raguž, Zolj(63’ Odak), Ramić(76’ Hasanhodžić), Vego(60’ So), Mulahusejnović, Hasanović.

Čelik: Dujković, Bevab(80’ Đelmić), Šantić, Pandža, Jurina, Livančić(56’ Kouadio), Karamatić, Okoli(18’ Šišić), Anđušić, Celik, Nikolić.