GOŠK odnio bodove sa Koševa: Gosti preko Ramića stigli do punog plijena

Sarajevo je u utakmici trećeg kola BHT Premijer lige, na svom stadionu poraženo minimalnim rezultatom (1:0) od ekipe GOŠK-a.

Na početku utakmice smo vidjeli podjednaku igru obje ekipe, a u Rahmanović je u 10. minutu imao prvu priliku na meču. Naime, on se našao u odličnoj poziciji te šutirao glavom, međutim, njegov udarac odlazi preko prečke gola Kozića.

Nakon toga pred golom Kozića su se redale prilike, ali udarci Rahmanovića i Hadžića su izblokirani, dok je pokušaj Velkoskog odličnom intervencijom odbranio golman GOŠK-a.

Gabeljani su jedinu priliku imali na kraju poluvremena, kada je udarac Ramića zasutavio Pavlović. Kod ovog udarca se desila spornajedna sporna situacija, naime, Ramića je prilokom udarca, povukao Ivetić, ali pištaljka Gigovića se nije oglasila, te se na odmor otišlo sa rezultatom sa početka utakmice.

U drugo poluvrijeme Bordo tim je ušao furiozno, a najbolju priliku imao je Hadžić, čiji udarac sa pet metara odlično brani danas fenomenalni Kozić.

Ivetić je u 61. minutu mogao postati tragičar ekipe sa Koševa. Nakon dubinske lopte GOŠK-a on je loše reagovao, te zamalo da lobuje Pavlovića.

Nakon odlično presječene lopte u 70. minutu, Gabeljani su krenuli u kontranapad koji na kraju odličnim pogotkom kruniše Mirsad Ramić.

Sarajevo je nakon ovog pogotka sve karte bacilo u napad, te su Bordo momci imali nekoliko prilika ali Kozić se pokazao kao nesavladiva prepreka za ekipu Senada Repuha.

Do kraja utakmice po nekoliko prilika na obje strane ali golmani ekipa su bili na vrhunskom nivou te je meč završen pobjedom GOŠK-a od 1:0.

Vrijedi istaći da su navijači Sarajeva povicima: ”Uprava napolje”, ispratili svoje momke sa terena.

Sarajevo – GOŠK 0:1 (Ramić)