GOŠK nakon Sarajeva srušio i Široki Brijeg

Fudbaleri GOŠK-a su danas u četvrtom kolu Premijer lige BiH savladali ekipu Širokog s 2:1.

Široki je međutim bolje ušao u meč i bili su bolji tim u prvih 45 minuta igre. Na otvaranju je Široki imao dvije velike šanse, ali je Kozić spašavao, da bi zatim golman domaćih bio savladan u devetoj minuti, ali je lopta pogodila prečku.

GOŠK je također prijetio u prvom dijelu igre, ali nisu uspjeli doći do pogotka, te je prvo poluvrijeme završeno sa 0:0.

GOŠK u nastavku pruža sjajnu partiju. Do vodstva su došli iznenada u 53. minuti kada Mišić prekrasno pogađa za 1:0. Devet minuta kasnije novi gol u mrežu tim s Pecare. Ovog puta je pogodio Pehar za 2:0.

Krstanović je sredinom drugog poluvremena otežao posao svojoj ekipi, jer je nakon udaranja protivničkog igrača bez lopte, zaradio crveni karton, ipak, u finišu je Široki došao do počasnog gola, a pogodio je za konačnih 2:1 Wagner.

GOŠK – Široki 2:1 (Mišić, Pehar  /Wagner )

GOŠK: Kozić, Čolić, Odak, Anković, Mišić, Đajić, Zolj, Ramić, Deak, Dodig, Kobiljar.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Ćorić, Lončar, Begonja, Krstanović, Marković