GOŠK je prije pet godina pomogao Slobodi, Lujo Ilić za to naplatio 100.000 KM

GOŠK je jučer na svom terenu u utakmici 26. kola Premijer lige sa 3:2 savladao Slobodu, a danas je ta utakmica dospjela u centar pažnje bh. javnosti.

Ponajbolji igrač Slobode Said Husejinović uzburkao je javnost izjavom da je predsjednik GOŠK-a Lujo Ilić na poluvremenu prijetio gostima pištoljem i kazao im da neće živi izaći iz svlačionice.

Ubrzo je Ilić demantovao ove navode i poručio kako je sve laž, ali nije ovo početak razmirica između ova dva kluba. Njihovi odnosi imaju prilično bogatu historiju…

ve je počelo 2012. godine kada su ova dva tima vodila bitku za opstanak u društvu najboljih. Tuzlaci su tada poslije 43 godine ispali iz elite, piše Faktor.

“Da vidimo ko će otići poderanih gaća” najavio je jedan od međusobnih dvoboja u Gabeli oficijelni spiker, što je naravno postalo hit.

Historija je htjela da GOŠK izbaci Slobodu iz lige, ali i da odigra jednu od ključnih uloga u njenom povratku u elitu.

Sloboda je vodila bitku s bihaćkim Jedinstvom, na Tušanj je stigao i Ćiro Blažević. Međutim, Ćiro nije imao čarobni štapić, ali zato Lujo Ilić jeste. GOŠK je u tim momentima imao kvalitetnu ekipu koja je svakome mogla pomrsiti račune. I pomrsila je Bišćanima i to masno naplatila.

Lujo Ilić je to 2014. godine otkrio medijima u Hrvatskoj.

“Prvi put u historiji mi izbacili Slobodu iz Tuzle iz Premijer lige i i dogodilo se da je baš mi možemo vratiti u ligu ukoliko ostanemo neporaženi u Bihaću. Oni te godine ubijaju u ligi, ne može im kod kuće niko ništa. Ćiro preuzeo Slobodu, a mene zove Amerikanac, koji je tada bio predsjednik kluba i kaže: Evo ti 100.000 KM za pobjedu i još 20.000 KM da motiviraš igrače. Prvo poluvrijeme ih imamo 1:0, oni izjednače s penala, mi povedemo 2:1, i oni u 96. minuti izjednače na 2:2. U Bihaću me 3.500 ljudi vrijeđa, u Tuzli na Tušnju 10.000 ljudi skandira GOŠK-ovo ime. Amerikanac mi izbroji 100.000 KM, a Ćiro misli i danas dan da je sve bilo regularno”, otkrio je šta se dešavalo Lujo Ilić u razgovoru za Jutarnji list.

Sloboda se ove sezone bori za Evropu, dok će GOŠK-u jučerašnja tri boda mnogo značiti u borbi za opstanak. Sada su Gabeljani na -4 u odnosu na Zvijezdu 09 koja je u sigurnoj zoni.