Gordić ubacio deset poena u porazu Budućnosti od Crvene zvezde

Budućnost je poražena na gostovanju kod Crvene zvezde u 26. kolu ABA lige (82:66), a reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nemanja Gordić, ubacio je deset poena.

Crnogorski klub držao se u prvoj četvrtini, da bi Zvezda imala +13 u drugom periodu, međutim Budućnost je do odlaska na odmor uspjela da smanji zaostatak na pet poena (50:45).

Budućnost u naredne dvije dionice nije uspjela doći do prednosti. Zvezda je sačuvala stečenu prednost. U četvrtoj četvrtini u jednom trenutku imali su +19, da bi susret završio rezultatom 82:66.

Gordić je proveo na parketu 16 minuta i uspio je postići deset poena uz jedan defanzivni skok. Williams je bio najefikasniji kod Budućnosti, dok je Zvezdu do pobjede vodio Jenkins sa 21 poenom.