Goražde deklasiralo Travnik, Velež slavio nakon preokreta

U 18. kolu Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine Goražde je nanijelo težak poraz Travniku 4:1, dok je do važnog trimjumfa u Vrapčićima stigao Velež protiv Bratstva 2:1.

Goražde je protiv Travnika povelo već u 2. minuti preko Rovčanina, ali već u 18. Veziri su porvanali preko Zukića. Ni to nije omelo domaće koji su odigrali furiozno prvo poluvrijeme, te su golovima Adžema u 23. i  Čakara u 31. minuti stigli do velikih 3:1.

U nastvaku pobjedu domaćih ovjerio je Berbić u posljednjim trenucima meča.

Prvo poluvrijeme u Mostaru ponudilo je solidnu predstavu obje ekipe. Za domaćina prilike su imali Handžić, Mujezinović, Brandao, dok su gosti zaprijetili preko Mujkića. Ipak, nakon jedne greške odbrane domaćih, Mujkić se najbolje snalazi, i dovodi goste u prednost. Trener Rahimić je odmah reagovao izmjenom. Umjesto Memića u igru je išao Tatar, što se pokazalo kao prava izmjena u pravom momentu. Nakon prekida kojeg izvodi Tatar, lopta kroz šumu nogu ulazi u mrežu gostiju. Igrala se 44. minuta, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni odlično otvaraju, i već u 48. minuti preko Ubiratana Brandao de Souse dolaze do 2:1. Nakon gola, trener Rahimić  vrši drugu izmjenu. Umjesto Avdića je ušao Ćosić.
Nastavak igre protekao je u ravnopravnoj igri, gdje su domaćini bili malo konkretniji, dok gosti nisu ozbiljnije ugrozili gol Abdihodžića. U 74. minuti Uzun je zamjenio Handžića.

Do kraja utakmice, nije bilo ozbiljnih prilika, a igralo se čak pet minuta sudijske nadoknade. Na kraju, nova tri boda za Rođene.

Rezultati i strijelci

Velež-Bratstvo 2:1 (Tatar 44’, Brandao 48’ / Mujkić 36’)
Čapljina-GOŠK 2:0 (Popović 51’, Haračić 76’)
Goražde-NK Travnik 4:1 (Rovčanin 2’, Adžem 23’, Čakar 31’, Berbić 90+2’/ Zukić 18’)
Orašje-Radnički 1:0 (Salihović (ag) 51’)
Budućnost-Rudar Kakanj 0:2 (Kulović (p) 49’, Kobilica 70’)