Goraždaci briljirali u Podgorici: Dvije zlatne medalje stižu u Bosnu i Hercegovinu

Članovi Atletskog kluba Goražde ostvarili su odličan uspjeh u Crnoj Gori. U okviru 25. međunarodnog Podgoričkog polumaratona u utrci na 10.000 metara Zaim Šuman osvojio je prvo mjesto, a njegov klupski kolega Emir Hastor, također je osvojio zlatnu medalju u utrci na 5.000 metara.

Solidno 4. mjesto osvojio je i član ovog kluba Hamza Salković.

Rezultatima u Podgorici nastavljen je niz uspjeha kojima se Atletski klub Goražde može pohvaliti u sezoni koja je na izmaku. Predsjednik kluba Zaim Šuman kazao je da su se za ove utrke članovi kluba vrijedno pripremali više od dva mjeseca.

– U mojoj klasi bila je izuzetno jaka konkurencija sa mnogo kvalitetnih takmičara. Uspjeli smo na obje utrke osvojiti zlatne medalje. Zamislili smo svoju taktiku, pripremali je danima, i to je dalo rezultate. Utrka na 5 km je završena ranije tako da, kada sam ja trčeći na 10 km prilazio cilju poznati sportski komentator iz Srbije je rekao ‘danas dvostruka pobjeda Goražda’ čime sam saznao da je kolega Hastor takođe pobijedio i to je bio neopisiv osjećaj – kaže Šuman.

Na rezultate je ponosan i njegov klupski kolega Emir Hastor, koji ističe da je konkurencija bila izuzetno jaka

-Bilo je nešto više od 300 učesnika iz 40 zemalja i uspio sam stići prvi i osvojiti zlatnu medalju na 5000 metara. Spremali smo se, dali dvjesto posto sebe iako nam vrijeme nije bilo naklonjeno, bila je kiša i jak vjetar, ali uspjeli smo i prezadovoljni smo – kaže Hastor.

Inače, iza Atletskog kluba Goražde je uspješna sezona. Od februara do danas osvojili su niz medalja koje potvrđuju kvalitet njihovog rada. U klubu su posebno zadovoljni što iz dana u dan raste interesovanje mladih za atletikom, te ističu da kraljica sportova dobija svoje mjesto u Goraždu.

-Možemo biti zadovoljni jer smo osvojili mnogo medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima i državnim prvenstvima. Sa djecom smo ostvarili takođe zapažene rezultate na Festivalu atletike osvojivši medalje. Sada slijedi analiza za ovu i pripreme plana rada za narednu godinu kada takođe planiramo nastupiti na brojnim takmičenjima na kojima očekujemo dobre rezultate – kazao je predsjednik AK Goražde.

Iz Atletskog kluba Goražde pozivaju zainteresovane za ovaj sport svih uzrasta da im se pridruže uz napomenu da je na raspolaganju i Škola trčanja za odrasle. Do kraja sezone članove kluba očekuje još nekoliko međunarodnih utrka, a prva je već u nedjelju, 4. novembra. Riječ je o međunarodnom polumaratonu u Metkoviću na kojem očekuju dobre rezultate.