Golmani na visini zadatka: Velež i Željezničar remizirali u Mostaru

U prijateljskom susretu odigranom u Mostaru fudbaleri Veleža i Željezničara odigrali su duel bez golova.

Plavi privode kraju pripreme za drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, u koji ulaze sa prvog mjesta na tabeli, dok je pred Veležom još neko vrijeme priprema pred nastavak Prve lige FBiH.

Stari rivali su danas iskoristili priliku da odigraju prijateljski meč na stadionu Rođeni, ali uzbuđenja nije bilo mnogo.

Ipak, prema onome što se moglo vidjeti na startu, očekivanja od ovog susreta bila su velika. Već u petoj minuti Željezničar je imao šansu sa bijele tačke, ali je Vojo Ubiparip pogodio stativu.

Nakon toga uslijedila je vrlo dobra igra, posebno Veleža. Domaći su stvorili dvije ozbiljne prilike, preko Brandaa i Mujezinovića, ali bez promjene rezultata. U nastavku prvog dijela bilo je šansi, posebno dobru je imao Kulović za Velež, ali promjene rezultata nije bilo. S druge strane, Željezničar je više imao loptu u svom posjedu i diktirao je tempo igre.

Bez golova otišlo se na odmor, a nešto slično mogli smo vidjeti i u drugom dijelu. Drugo poluvrijeme otvorio je prilikom za Velež Brandao, a onda je ponovo raspoloženi Bobić odbranio veliku šansu za goste nakon sat vremena igre. Tačnije, dvaput je tokom jedne akcije spasio gol Rođenih.

Nevjerovatnu priliku propustio je Velež dvije minute prije kraja. Mujanović je bio sam ispred Kjosevskog, ali golman Željezničara je dva puta odbranio udarce iz blizine. Ostalo je 0:0.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić – Vranješ, Hajdarević – Zakarić, Ramović, Zec – Ubiparip.

Velež: Bobić – Doljančić, Imamović, Kuduzović, Dario – Ćosić, Mujezinović, Lucas – Kulović, Behram, Brandao