Golman Dizdarević heroj Sarajeva: Bordo nade osvojile Kup prijateljstva!

Završen je veliki međunarodni fudbalski turnir, Kup prijateljstva na Zlatiboru, a u finalnom duelu ekipa Sarajeva slavila je protiv Partizana nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (0:0 nakon regularnog dijela, 6:5 jedanaesterci).

Bolje su duel otvorili igrači Partizana i imali su blagu terensku inicijativu, ali su Bordo momci imali prvu veliku šansu. U 15. minuti Pavlović je spasio gol Partizana izbacivši loptu sa gol linije.

Po veoma teškom i blatnjavom terenu igrači obje ekipe su imali problema. Tako je golman Sarajeva Belmin Dizdarević u finišu prvog dijela napravio grešku, dodao do napadača Partizana, ali onda se vratio na gol i fantastično odbranio paradom na kojoj bi mu mogli pozavidjeti i seniorski golmani.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je i Partizan bio ofanzivniji. U nastavku su Beograđani imali dvije velike prilike, ali se utakmica završila bez golova i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Na obje strane igrači su odlično otvorili penal-seriju. Za Sarajevo su pogađali Salčin, Jašarević i Bešić, dok su na drugoj strani bili precizni Novaković i Stevanović. Ipak, nakon toga vidjeli smo dva promašaja. Dizdarević brani šut Milosavljevića, ali je onda loše šutirao i Dervišagić za Sarajevo.

Poslije četiri serije bilo je 3:3, nakon što je Balaš pogodio za Partizan. Nastaavili su se precizni jedanaesterci, ali je Dizdarević još jednom odbranio i donio titulu. Treba naglasiti da je talentovani golman Bordo tima pogodio i sa bijele tačke, što znači da je apsolutni heroj, kada se doda činjenica da je odbranio dva udarca Partizana sa bijele tačke.