Fantastični Višća drži Basaksehir u borbi za Ligu prvaka, Sušić kreirao veliko slavlje

Basaksehir je u okviru 25. kola turske Superlige remizirao na svom terenu rezultatom 3:3 protiv Karabukspora, a gol i asistenciju je upisao bosanskohercegovački fudbaler Edin Višća koji je ponovo bio na veoma visokom nivou.

Maduereira je domaću ekipu doveo u vodstvo već u 16. minuti, ali je deset minuta kasnije za goste jedanaesterac uspješno realizovao Seleznev. U nastavku poluvremena viđena je rovovska bitka na obje strane sa mnogo prekršaja i žutih kartona, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu prava golijada. Biznichenko dovodi goste u vodstvo već u 48. minuti, ali samo dvije minute kasnije maestralni Višća koristi odličnu povratnu loptu i udarcem “iz prve” pogađa nisko u nebranjeni dio gola.

Svega devet minuta kasnije Višća je sjajno uposlio Emanuela Adebayora, a bivši fudbaler Real Madrida, Arsenala i Manchester Cityja pogađa za potpuni preokret.

I kada su svi mislili da će domaćin osvojiti sva tri boda, Paul Papp je poravnao rezultat za konačnih 3:3.

Ekipa Alanyaspora koju sa klupe predvodi bivši selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić, napravila je veliko iznenađenje pobjedom nad Bursasporom u gostima rezultatom 3:1.

Pobjedu Sušićevim momcima donio je Vagner Love golovima u drugom poluvremenu.