Golijada u Butmiru: Sarajevo u sjajnoj utakmici savladalo kakanjski Rudar

Fudbaleri Sarajeva su danas u generalnoj provjeri pred nastavak sezone u Trening centru u Butmiru dočekali ekipu Rudara iz Kaknja, a viđena je prava golijada.

Gledaoci su mogli vidjeti šest pogodaka, a Bordo tim je slavio pobjedu od 4:2.

Dobro je počelo Sarajevo utakmicu, imalo je inicijativu, a prva šansa je viđena u 10. minuti kada Velkoski šutira sa ivice kaznenog prostora, a njegov udarac brani golman gostiju.

Pet minuta kasnije prijeti Rudar, ali je sjajan prodor mladog Subašića na kraju zaustavljen.

Tatar u 22. minuti izlazi sam pred golmana Rudara, ali mu on zaustavlja udarac. Šest minuta poslije Bajro Spahić pogađa za 0:1, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U 38. minuti Sarajevo dolazi do vodstva. Amar Rahmanović je pogodio stativu, a onda je na odbijenu loptu natrčao Mersudin Ahmetović i poslao je u mrežu za 1:0.

Nije to bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Prvo u 43. minuti Rudar poravnava preko Kovača, da bi minut kasnije bio dosuđen penal za Bordo tim.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Krste Velkoski za 2:1.

U drugom dijelu prvi prijete gosti preko Halilovića, ali već u 51. minuti Sarajevo dolazi do 3:1. Strijelac je tada bio Aladin Šišić na asistenciju Harisa Handžića.

Četiri minute kasnije novi pogodak. Rudar je preko Mušije smanjio na 3:2, a prethodno su gosti pogodili i stativu.

U 68. minuti je Kovač mogao poravnati na 3:3, ali je Džafić sjajno odbranio njegov udarac, da bi u 84. minuti veliku grešku napravio golman gostiju.

Tada je njegov kiks iskoristio Aladin Šišić za svoj drugi pogodak u ovoj utakmici i vodstvo od 4:2, što je bio i konačan rezultat utakmice. Prethodno je Dupovac pogodio prečku…

Sarajevo će proljetni dio sezone u Premijer ligi otvoriti gostovanjem na Tušnju kod ekipe Tuzla Cityja.

Sarajevo: Kovačević, Lazić, Mujakić, Hebibović, Pidro, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.

Rudar Kakanj: Bekan, Čehajić, Fočo, Musić, Goralija, Cana, Subašić, Kobilica, Hrelja, Kovač, Spahić.