Golijada u Bijeljini: Radnik i Široki remizirali, Sarajevo na kraju zauzelo treće mjesto

Radnik i Široki Brijeg su remizirali 3:3 u susretu 10. kola Lige za prvaka.

Tim sa Pecare je odlično ušao u meč, te je nakon dobrog ubačaja Kvesića, Bagarić glavom pogodio već u 4. minuti za vodstvo Širokobriježana 0:1.

Ipak, domaće fudbalere to nije pokolebalo i brzo su uspjeli poravnati. Nakon udarca Beširovića iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Stojenovića koji je poravnao u 20. minuti na 1:1.

Do isteka prvog dijela igralo se između dva šesnaesterca, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Drugi dio počeo je sa dva brza gola. Prvo je u 52. minuti Beširović potpuno preokrenuo rezultat, ali samo što se krenulo sa centra raspoloženi Kvesić je poravnao na 2:2.

Ni to nije bilo sve, jer već u 59. minuti rezrevista Glišić po drugi put doveo Radnik u vodstvo.

Klub sa Pecare je do kraja atakovao, a sve što su uspjeli je da preko Bagarića u 88. minuti izjednače na 3:3, pa je Sarajevo zahvaljujući ovome remiju Širokog na kraju završilo na trećem mjestu.

Radnik-Široki Brijeg 3:3 (Stojanović 30’, Beširović 52’, Glišić 59’ / Bagarić 4’, 88’, Kvesić 53’)

Radnik: Ružić, Radović, Martinović, Stojanović, Beširević, Vasić, Mekić, Peco, Hadžić, Despotović, Okić.

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Barišić, Baraban, Marić, Ćorluka, Menalo, Lončar, Begonja, Perković, Bagarić.