Golijada, prvijenci i zanimljiv fudbal u remiju Veleža i Željezničara

U prijateljskom duelu odigranom na stadionu Rođeni, fudbaleri Veleža i Željezničara remizirali su nakon golijade rezultatom 3:3.

Vrlo zanimljiv susret je iza nas, starih rivala koji se nalaze u prilično različitim pozicijama u dvije različite lige. No, u današnjem prijateljskom ogledu to se nije vidjelo na terenu.

Nakon početnog ispitivanja snaga uslijedilo je fantastičnih deset minuta za ekipu Veleža. U rasponu od 18. do 28. minute Mostarci su čak tri puta tresli mrežu Željezničara i zakoračili ka trijumfu.

Sva tri puta odbrana Želje mogla je bolje reagovati, ali to se nije dogodilo. Prvo je pogodio Lucas, a onda je dva gola postigao Brazilac Brandao.

Ipak, samo tri minute čekao se odgovor Željezničara. Plavi su smanjili rezultat u 31. minuti nakon što je prvijenac postigao Miloš Bakrač, nakon kornera.

To je bilo sve u prvom dijelu, a u nastavku očekivala se ofanziva izabranika Slobodana Krčmarevića i pokušaj da se preokrene rezultat.

Bolje fudbaleri sa Grbavice nisu mogli početi. Novopridošli Filip Arežina je u drugoj minuti nastavka fantastično pogodio iz slobodnog udarca i tako dao svom timu dodatnu snagu za nastavak.

Nakon tog gola Plavi su zaigrali osjetno bolje i preuzeli su inicijativu na terenu, a ona se isplatila petnaest minuta prije kraja. Arežina je ovaj put bio asistent, a strijelac je Dženan Zajmović. To je bio i konačan rezultat u ovom duelu, uprkos činjenici da su i jedni i drugi mogli do pobjedonosnog gola.

FK Velež – FK Željezničar 3:3 (Lucas 18’, Brandao 19’, 28’ / Bakrač 31’, Arežina 47’, Zajmović 75’)

Velež: Bobić – Dario, Zvonić, Kuduzović, Mešanović – Ćosić – Behram, Lucas – Mujezinović, Ovčina – Brandao.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović, Osmanković, Bakrač, Pavić – Šabanadžović, Hajdarević – Veselinović, Arežina, Blagojević – Krpić