Golijada na Santiago Bernabeu: Kraljevski klub uništio niželigaša Melillu

U okviru šesnaestine finala Copa Del Reya Real Madrid je blago rečeno uništio niželigaša Melillu, te se tako plasirao u sljedeću fazu takmičenja, nakon vodsta od četiri gola iz prve utakmice.

Melilla se poprilično dobro držala većinu prvog poluvremena, ali je već od 33. minute uslijedila golijada Kraljevskog kluba.

Carvajal je asistirao Asensiu koji loptu smješta iza leđa Morenu. Nije se dugo čekalo na sljedeći gol, samo dvije minute kasnije isti strijelac pogađa za vodstvo od 2:0. Već u 39. minuti Real postiže treći pogodak preko Sancheza.

Golijada je nastavljena i u drugom poluvremenu, odmah nakon pauze u 47. minuti Isco šalje još jednom loptu u mrežu niželigaša. Vodstvo je opet porasalo u 75. minuti kada je Junior Vinicius pogodio za 5:0. Utješni pogodak gosti su upisali iz penala u 81. minuti, a konačan rezultat zaključio je Isco u 83. minuti susreta.

I Lavente je osigurao prolaz dalje pobjedom od 2:0 nad Lugom, i konačnim rezultatom od 3:1 s obzirom da su prvu odigrali neriješeno.