Golijada na San Mamesu: Bilbao slavio u ludoj utakmici, Kodro ušao u samom finišu

Nevjerovatnu utakmicu smo gledali na San Mamesu danas, kada je Athletic Bilbao ugostio ekipu Rayo Vallecana.

Slavili su domaći sa 3:2, a “ludilo” je nagovijestio već u 2. minuti Inaki Williams, kada je doveo Baskijce u vodstvo.

Raul Garcia je u 18. minuti propustio veliku priliku da povisi na 2:0, kada je promašio jedanaesterac.

Kazna za to je domaće stigla u posljednjim trenucima prvog dijela, kada je mrežu Herrerina zatresao Alberto Moreno.

Kako je otvorio prvo, tako je krenuo i u drugom. Inaki Williams je u 50. minuti vratio vodstvo svom Bilbau, a onda su gosti ostali i sa igračem manje.

Drugi žuti karton je tada zaradio Advincula, a zanimljivo, onaj prvi je dobio samo tri minute ranije…

Raul Garcia je na 3:1 povisio u 72. minuti, ali se gosti iz Madrida nisu predavali ni s igračem manje.

Posuđeni fudbaler Real Madrida Raul de Tomas je na 3:2 smanjio u 85. minuti, ali do poravnanja nisu mogli gosti…

Kenan Kodro je u igru ušao u 89. minuti susreta.

Athletic Bilbao –  Rayo Vallecano 3:2 (Williams 2’, 50’, Raul Garcia 72’ / Moreno 45’, de Tomas 85’)