Gol i dvije asistencije: Miralem Pjanić briljirao i donio pobjedu Juventusu u derbiju

"Derby della Mole" večeras nije donio nikakvu dramu, pošto je Juventus razbio gradskog rivala Torino rezultatom 4:0, uz pogodak i dvije asistencije Miralema Pjanića.

U 16. minuti domaći su već vodili rezultatom 1:0. Miralem Pjanić je na fenomenalan način oduzeo loptu Bikovima, proslijedio ju je do Paula Dybale, a sjajni Argentinac postiže već deveti pogodak u Seriji A u šestom kolu.

Osam minuta kasnije Baselli je startovao nad Pjanićem, a sudija Giacomelli mu je uručio drugi žuti karton i tako olaškao put Staroj dami do nove, šeste pobjede. U 40. minuti najljepši detalj susreta. Pjanić je dobio povratnu loptu od Cuadrada i postigao vrlo lijep pogodak za 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

Za 3:0 pogodio je Alex Sandro golom u 57. minuti, a asistent je ponovo bio bh. reprezentativac, ovaj put iz kornera, a konačan rezultat u samoj završnici postavio je Dybala novim pogotkom u sezoni.

Juventus je, zajedno sa Napolijem, na samom vrhu tabele uz maksimalnih 18 bodova, dok Torino sada ima 11 na šestom mjestu.