Gojko Cimirot odigrao svih 90 minuta u nevjerovatnoj utakmici Standarda i Muscrona

Standard i Muscron odigrali su nevjerovatnu utakmicu u 26. kolu Jupiler lige, a na kraju je slavio klub iz Liježa rezultatom 4:3.

Luyindama je u devetoj minuti postigao pogodak za vodstvo Standarda, a u 19. minuti Awoniyi je izjednačio na 1:1. Pocognoli je golom u 47. minuti donio novu prednost domaćima.

Ona je uslijedio veliki preokret. Rotariu je izjednačio na 2:2 u 65. minuti, a u 73. Standard je ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio strijelac prvog gola, Luyindama.

Awoniyi je drugim golom u 76. minuti donio prednost Muscronu i činilo se da klub iz Liježa teško može doći do pozitivnog rezultata, s obzirom da je do kraja ostalo 15-ak minuta i da su imali igrača manje.

U samom finišu desio se nevjerovatan preokret. Prvo je Carcela-Gonzalez u 87. minuti pogodio za 3:3, a onda dvije minute poslije Čop pogodio za pobjedu Standarda od 4:3. Nedugo nakon toga i gosti su ostali sa deset igrača, jer je Govea dobio drugi žuti karton.

Cijeli susret odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Gojko Cimirot.