Girona zadržala nadu pred revanš susret, Atleticu mršavi remi i pored dominacije

Girona i Atletico Madrid su odigrali neriješeno, 1:1, u okviru prvog meča osmine finala Kupa kralja (Copa del Rey).

Atletico je bio bolji tim tokom ove utakmice, stvarali su šanse, a prvu su iskoristili preko Antoinea Griezmanna. Nikola Kalinić mu je ostavio idealnu loptu, Francuz je uputio udarac ka golu i postigao fenomenalan pogodak.

Igrao se 9. minut kada su gosti stigli do prednosti, a onda je u 34. minutu domaćin uspio izjednačiti.

Lozano je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao je, lopta je imala putanju parabole, a Adan je očajno reagovao, umjesto da odbije loptu u polje ili korner, odbio ju je u mrežu za konačnih 1:1.

Druga utakmica, koja se igra na stadionu Wanda Metropolitano, na programu je 16. januara.