Gibraltar napravio najveću senzaciju u Ligi nacija, Slovenci upisali novi poraz

Reprezentacija Gibraltara napravila je jednu od najvećih senzacija u dosadašnjem toku Lige nacija.

Selekcija koja dosad nije upisala niti jedan bod večeras je osvojila tri i to na gostovanju kod Armenije! Čudo je još veće ukoliko u cijelu priču ubacimo i činjenicu da su Armenci igrali u najboljem sastavu, na čelu sa nogometašem Arsenala Henrikhom Mkhitaryanom…

Gibraltarski amateri su slavili sa minimalnih 1:0, pogotkom Josepha Luisa Chipoline sa bijele tačke u 56. minuti te tako zakomplikovali situaciju u grupi 4 Lige D.

Gruzija je, pak, napravila veliki korak ka play-offu Lige D pobjedom od 3:0 nad Andorom, golovima dvostrukog strijelca Valerija Kazaishvilija i Jabe Kankave. Gruzija sad ima devet bodova, ostale tri ekipe grupe 1 svega po dva te je Gruzijcima dovoljna pobjeda u jednoj od tri preostale utakmice da se domogne doigravanja.

Slovenci su upisali novi poraz u Ligi nacija, ukupno treći. Norveška je pobijedila u Oslu golom Elyounoussija u nadoknadi prvog poluvremena (1:0)…