Genoa ispala iz Coppa Italie: Zukanović strijelac u penal seriji (VIDEO)

U okviru šesnaestine finala Coppa Italie ekipa Entelle je preko Genoe, boljim izvođenjem jedanaesteraca, izborila prolaz u sljedeću fazu takmičenja.

Bilo je neizvjesno, a u utakmici su obilovali golovi. U regularnom vremenu mogli smo vidjeti čak četiri pogotka. Poveli su gosti preko Icardija u 20. minuti da bi samo sedam minuta kasnije za izjednačenje Genoe Piatek pogodio iz penala.

U drugom poluvremenu opet su gosti poveli preko strijelca prvog gola u 83. minuti. Kada smo mislili da je odlučeno ko prolazi u sljedeću fazu demantuje nas ponovo Piatek, ali ovaj put iz penala.

Očekivali smo dosta mirne produžete, ali varali smo se, mnogo žara je bilo na terenu, a veliki je i ulog.

Treći dosuđen penal, ovaj put za domaćina, a priliku da loptu pošalje u mrežu ne želi propustiti Lapadula. Igrao se 110. minut. Već se moglo pomisliti da Genoa prolazi.

Igrala se 120. minut, Icardi ovaj put nije bio strijelac, ali je namjestio odličnu loptu koju koristi Adorjan i svoj tim vodi do penala.

Gosti su slavili u penal seriji (6-7) i tako prošli u osminu finala, a za Genou je pogodio i naš reprezentativac Ervin Zukanović.